آموزش کسب و کار آنلاین|کسب و کار اینترنتی

خرید ممبر واقعی تلگرام
خرید ممبر گروه تلگرام ارزان
21/03/2018
کانال تلگرام ، گروه و سوپر گروه تلگرام
27/04/2018

آموزش کسب و کار آنلاین|کسب و کار اینترنتی

آموزش کسب و کار آنلاین

آموزش کسب و کار آنلاین|کسب و کار اینترنتی

آموزش کسب و کار آنلاین|کسب و کار اینترنتی : وقتی که ما به موفقیت کسب و کارهای اینترنتی بزرگ نگاه میکنیم، کاملا طبیعیه که شیفته موفقیت اونها میشیم و دوست داریم که ما هم کسب و کاری مانند کسب و کار اونها داشته باشیم و بعد هم فکر میکنیم که بسیار راحته و ما هم خیلی راحت میتونیم پا جای پای اونها بگذاریم! البته من خودم از اون دست آدمهای رویاپرداز هستم و میگم که هیچ چیزی نیست که در این دنیا ما نتونیم به اون دست پیدا نکنیم (منظورم اهداف مشروع و درست هست) و منظورم اینه که هیچ موفقیتی نیست که نتونید کسب کنید و اگر افراد موفق تونستند موفق بشن و کسب و کارهای موفقی رو ایجاد کنند پس شما هم میتونید این کار رو انجام بدید.

آموزش کسب و کار آنلاین

آموزش کسب و کار آنلاینه البته اگر ویژگی های فردی افراد موفق رو داشته باشید و یا در خودتون ایجاد کنید و اینکه کارهایی که اونها انجام دادند رو انجام بدید و این رو هم بگم که فکر نمیکنم هیچ وقت یک کپی دست دوم بودن جالب باشه، یعنی مثلا سایت دیجی کالا وجود داره و اگر الان شما بخواید دیجی کالای بعدی باشید تقریبا میشه گفت که موفقیت شما امکان پذیر نیست یا موفقیت شما هرگز به اون بزرگی نخواهد شد اما اگر وجه تمایزی داشته باشید یا کاری انجام بدید که دیجی کالا انجام نداده (کارهای بسیار زیادی هست که دیجی کالا هنوز انجام نداده و میشه انجامش داد!) اونوقت هست که میتونید شما هم به سود کلانی برسید و موفق بشید. دلیل اینکه دیجی کالا رو مثال زدم به خاطر شهرت بسیار زیاد اون هست و این فقط یک مثال بود، شما به جای دیجی کالا هر برند اینترنتی موفق ایرانی و خارجی ای رو میتونید قرار بدید.

تکیه بر جای بزرگان نتوان زد به گزاف، مگر اسباب بزرگی همه آماده کنی!

بدترین ایده ها برای کسب درآمد از طریق اینترنت کدام هستند؟

و اما درباره بدترین ایده ها برای کسب درآمد از طریق اینترنت یا بدترین ایده ها برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی! اکثر افراد قبل از راه اندازی کسب و کار اینترنتی به دو دسته تقسیم میشن!! دسته اول اونهایی هستند که میگن یک سایت راه اندازی کنیم، توش مطلب بذاریم و بعدش تبلیغ بگیریم و درآمد کسب کنیم! و دسته دوم هم اونهایی هستند که میگن میخوایم یک سایت راه اندازی کنیم که شبیه دیجی کالا باشه! با تجربیاتی که تا اینجا دارم و تحقیقاتی که کردم و مشاوره هایی که تا حالا دادم، این دو ایده بد رو کشف کردم و به نظر من این ایده‌ها، بدترین ایده هایی هستند که چند سالی در ایران فراگیر شده و قطعا ایده های بد یا بهتر بگم ایده های نامناسب دیگری وجود داره که در این مقاله به ذکر همین دو مورد بسنده میکنم.

آموزش کسب کار اینترنتی

حالا چرا این ایده ها، ایده های نامناسبی هستند؟

ببینید ماهیت این ایده ها بد نیستند و اتفاقا خوب هم هستند اما این رو در نظر بگیرید که اینها ایده های دست اولی نیستند که فقط به ذهن شما خورده باشه! چون کاملا طبیعیه که هر کسی شهرت و آوازه کسب و کارهای موفق رو ببینه و بشنوه، اون هم میخواد مثل اونها بشه اما اینطور نباید باشه که بی‌گدار به آب بزنید و شرایط رو در نظر نگیرید، خیلی ها میخوان کسب و کارشون شبیه دیجی کالا باشه و از اون بدتر میخوان دقیقا شبیه دیجی کالا باشه!! منظورم اینه که حتی وقتی فروشگاهی راه اندازی میکنند قالب سایتشون و رنگ و لوگوی سایتشون رو هم مثل دیجی کالا انتخاب و طراحی میکنند! (این واقعا فاجعست) از اینجور سایت ها زیاد دیدم که همشون یه مدت کوتاهی اومدند و رفتند و هیچ کدومشون هم ماندگار نشدند و متاسفانه هنوز هم هستند افرادی که این کار رو انجام میدن و احتمالا در آینده هم انجام خواهند داد!

اگر میخواید پا جای پای بزرگان بگذارید میتونید از اونها الهام بگیرید و الگو برداری کنید ولی باید خلاقیت هم داشته باشید، تفاوت داشته باشید و وجه تمایزی داشته باشید، اگر میخواید که شبیه دیجی کالا بشید باید همه جوانب رو در نظر بگیرید و البته باید کاری انجام بدید که دیجی کالا انجام نداده. رنگ برند شما، لوگوی شما، خدمات شما، محصولات شما، سایت شما، پشتیبانی شما و … همه اینها باید متمایز باشه و تفاوت داشته باشه یا حداقل بعضی‌هاش باید متمایز باشه، شما باید کارهایی رو انجام بدید که دیجی کالا انجام نداده تا دیگران حداقل یک دلیل برای دِل کَندَن از دیجی کالا و رو آوردن به شما داشته باشند، آیا میتونید خدمات بهتری از دیجی کالا ارائه بدید!؟ آیا میتونید محصولات بهتر، ارزانتر و با کیفیت تر ارائه کنید؟ الان تبلیغات دیجی‌کالا همه جا دیده و شنیده میشه، در تلویزیون، در تقریبا ۹۰ درصد سایت‌های معروف و پربازدید ایران، تبلیغات مردمی و دهان به دهان و … اگر شما بخواید با دیجی کالا رقابت کنید اینهارو در نظر میگیرید؟ آیا کسب و کار نا آشنا و گمنام شما میون این همه تبلیغات گم نمیشه؟ آیا پیام شما شنیده میشه؟ آیا بازاریابی شما جواب میده؟ اینهارو نمیگم که نا امید بشید و دست از کار بکشید، اینها منفی بافی و ترسیدن نیست بلکه اینها واقعیت ها هستند و واقعیت اینه که شما باید بدونید که قرار وارد چه بازاری بشید و با چه کسب و کارهایی رقابت کنید.

آموزش کسب و کار آنلاین اینترنتی

آموزش کسب و کار آنلاین

خیلی از افراد شاید سایت‌های زومیت و دیجیاتو رو ببینند و بخوان که اونها هم چنین سایت هایی داشته باشند، اما به تیم پشت اون سایت و کارهایی که اونها انجام دادند فکر نمیکنند! و فکر میکنند که فقط نصب کردن یک سیستم وردپرس و قرار دادن چند تا مطلب کافیه تا اونها هم دیجیاتو یا زومیت بعدی باشند! شما باید مثبت و خوش بین باشید اما باید واقع بین هم باشید! آیا میدونید سایت دیجیاتو در سال ۹۳ تأسیس شد و در حال حاضر توسط تیم ۹ نفره مدیریت میشه که دو تا از اونها سردبیر و دبیر ارشد هستند و مابقی اعضا هم ۷ نویسنده قوی و خلاق هستند؟ اطلاعات و رزومه اونهارو میتونید از اینجا ببینید. شاید قبلا که وارد چنین سایت‌هایی میشدید و به قیمت بالای پذیرش تبلیغات و تبلیغات زیادی که در اون سایت‌ها بود نگاه میکردید، میگفتید که به به خیلی عالیه چه درآمدی دارند! من هم میخوام چنین سایتی راه اندازی کنم! اما از این به بعد نگاهی هم به عوامل پشت اون سایت بندازید، همین افرادی که دیجیاتو رو مدیریت میکنند قبلا سایت بسیار معروف دیگری داشتند و اولین کسانی بودند که کتاب زندگینامه استیو جابز نوشته والتر ایزاکسون رو ترجمه کردند و به رایگان در اختیار مردم قرار دادند و بعد از اونها انتشارات بسیار زیادی این کتاب رو چاپ و منتشر کردند. امیدوارم متوجه منظورم شده باشید که چی هست!

اینکه فقط یک کامپیوتر، یک خط اینترنت و یک رویا داشته باشید کافی نیست بلکه باید عمل کنید و درست هم عمل کنید!

بذارید مقداری هم درباره سایت زومیت بگم و این بحث بسیار طولانی رو کوتاه تر کنم و تمامش کنم، وب‌سایت زومیت، سایت بسیار موفق و محبوب دیگری در حوزه IT هست که سابقه اون از دیجیاتو بیشتره و در سال ۸۹ یعنی تقریبا ۶ سال پیش تأسیس شد. سایت زومیت هم ۲۶ نویسنده خلاق و خوب داره! ۲۶ نویسنده! به همین خاطر هست که میتونید در هر نیم ساعت یا یک ساعت، یک خبر و یک مطلب جدید و جالب در این وب‌سایت ها ببینید.

در آخر این رو هم اضافه میکنم، حالا که با یکسری از حقایق و واقعیت ها آشنا شدید باید با انگیزه تر و شادتر باشید چون حالا که اینهارو میدونید اگر وب‌سایت و کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید احتمال شکست شما بسیار کمتر و احتمال موفقیت شما بسیار بیشتر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =